Bejelentkezés

Ha már regisztráltál, csak lépj be!

Regisztráció nélkül is be tudsz lépni, ha rendelkezel t-online.hu, t-email.hu, vagy freemail.hu email címmel, és megadod az ehhez tartozó jelszavad.

Regisztráció

Regisztrálj és élvezd az előnyöket:

  • Válassz több száz film és sorozat közül
  • Nézz élő tv-műsorokat számítógépen, táblagépen vagy okostelefonon

Első belépés a TV GO-ra

Rendszereink szerint már rendelkezel t-online.hu, t-email.hu vagy freemail.hu email címmel, vagy korábban Telekom szolgáltatás igénybevételéhez email címeddel regisztráltál már, így most nem kell regisztrálnod. Mivel még nem használtad a TV GO szolgáltatást emiatt a TV GO használatához kérjük, fogadd el a felhasználási feltételeket!

Tovább szárnyalhat a BAFTA-n a Kaliforniai álom, újra jelölték a Saul Fia című filmet is

  • TV GO
  • 2017. 01. 11., 06:53

Kedden ismét egy díjátadó legfrissebb híreiről értesülhettünk: megnevezték, mely filmek indulnak a Brit Film- és Televíziós Akadémia, azaz a BAFTA-díjakért. Február 12-én meglepetések is várhatók.

Korábban már beszámoltunk már arról, hogy Damien Chazelle modern musicalje, a Kaliforniai álom hétből hét Golden Globe-jelölését tudta díjra is fordítani, ám most nagyon úgy néz ki, hogy a szerencseszéria folytatódhat: a brit filmakadémia összesen 11 kategóriában indítja a Ryan Gosling-Emma Stone színészpáros nevével fémjelzett alkotást, de néhány kategóriában felfedezhetjük a Star Wars decemberi spin-offját is.

A BAFTA-jelölteket bejelentő Dominic Cooper és Sophie Turner (Forrás: John Phillips / Getty Images)

Meglepetés lehet továbbá az is, hogy idén új lendültet kaphat a tavaly már Oscar-t nyert magyar film, a Saul fia is: Nemes Jeles László világhírű holokauszt-drámája kategóriájában olyan filmekkel versenyez, mint például a Toni Erdmann, a Mustang, a Dheepan vagy éppen a Julieta című filmek. A felsorolásból az is látszik, hogy elsősorban a német-osztrák gyártású film jelenti a konkurenciát, de meglepetések – ahogyan már említettük – lehetnek.

A 70. BAFTA-díjátadó műsorvezetője a britek egyik legnagyobb humor nagyágyúja, Stephen Fry lesz, az eseménynek idén a londoni Royal Albert Hall ad otthon 2017. február 12-én.

A BAFTA idei jelöltjei kategóriánként a következők:

Best Film

  • “Arrival” – Dan Levine, Shawn Levy, David Linde, Aaron Ryder
  • “I, Daniel Blake” – Rebecca O’Brien
  • “La La Land” – Fred Berger, Jordan Horowitz, Marc Platt
  • “Manchester by the Sea” – Lauren Beck, Matt Damon, Chris Moore, Kimberly Steward, Kevin J. Walsh
  • “Moonlight” – Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Adele Romanski

Director

  • “Arrival” – Denis Villeneuve
  • “I, Daniel Blake” – Ken Loach
  • “La La Land” – Damien Chazelle
  • “Manchester by the Sea” – Kenneth Lonergan
  • “Nocturnal Animals” – Tom Fordű

Original Screenplay

  • “Hell or High Water” – Taylor Sheridan
  • “I, Daniel Blake” – Paul Laverty
  • “La La Land” – Damien Chazelle
  • “Manchester by the Sea” – Kenneth Lonergan
  • “Moonlight” – Barry Jenkins

Adapted Screenplay

  • “Arrival” – Eric Heisserer
  • “Hacksaw Ridge” – Robert Schenkkan, Andrew Knight
  • “Hidden Figures” – Theodore Melfi, Allison Schroeder
  • “Lion” – Luke Davies
  • “Nocturnal Animals” – Tom Ford

Leading Actor

  • Andrew Garfield – “Hacksaw Ridge”
  • Casey Affleck – “Manchester by the Sea”
  • Jake Gyllenhaal – “Nocturnal Animals”
  • Ryan Gosling – “La La Land”
  • Viggo Mortensen – “Captain Fantastic”

Leading Actress

  • Amy Adams – “Arrival”
  • Emily Blunt – “The Girl on the Train”
  • Emma Stone – “La La Land”
  • Meryl Streep – “Florence Foster Jenkins”
  • Natalie Portman – “Jackie”

Supporting Actor

  • Aaron Taylor-Johnson – “Nocturnal Animals”
  • Dev Patel – “Lion”
  • Hugh Grant – “Florence Foster Jenkins”
  • Jeff Bridges – “Hell or High Water”
  • Mahershala Ali – “Moonlight”

Supporting Actress

  • Hayley Squires – “I, Daniel Blake”
  • Michelle Williams – “Manchester by the Sea”
  • Naomie Harris – “Moonlight”
  • Nicole Kidman – “Lion”
  • Viola Davis – “Fences”

Film Not in the English Language

  • “Dheepan” – Jacques Audiard, Pascal Caucheteux
  • “Julieta” – Pedro Almodóvar
  • “Mustang” – Deniz Gamze Ergüven, Charles Gillibert
  • “Son of Saul” – László Nemes, Gábor Sipos
  • “Toni Erdmann” – Maren Ade, Janine Jackowski

Documentary

  • “13th” – Ava Duvernay
  • “The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years” – Ron Howard
  • “The Eagle Huntress” – Otto Bell, Stacey Reiss
  • “Notes on Blindness” – Peter Middleton, James Spinney
  • “Weiner” – Josh Kriegman, Elyse Steinberg

Animated Film

  • “Finding Dory” – Andrew Stanton
  • “Kubo and the Two Strings” – Travis Knight
  • “Moana” – Ron Clements, John Musker
  • “Zootopia” – Byron Howard, Rich Moore

Original Music

  • “Arrival” – Jóhann Jóhannsson
  • “Jackie” – Mica Levi
  • “La La Land” – Justin Hurwitz
  • “Lion” – Dustin O’halloran, Hauschka
  • “Nocturnal Animals” – Abel Korzeniowski

Cinematography

  • “Arrival” – Bradford Young
  • “Hell or High Water” – Giles Nuttgens
  • “La La Land” – Linus Sandgren
  • “Lion” – Greig Fraser
  • “Nocturnal Animals” – Seamus Mcgarvey

Editing

  • “Arrival” – Joe Walker
  • “Hacksaw Ridge” – John Gilbert
  • “La La Land” – Tom Cross
  • “Manchester by the Sea” – Jennifer Lame
  • “Nocturnal Animals” – Joan Sobel

Production Design

  • “Doctor Strange” – John Bush, Charles Wood
  • “Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Stuart Craig, Anna Pinnock
  • “Hail, Caesar!” – Jess Gonchor, Nancy Haigh
  • “La La Land” – Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco
  • “Nocturnal Animals” – Shane Valentino, Meg Everist

Costume Design

  • “Allied” – Joanna Johnston
  • “Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Colleen Atwood
  • “Florence Foster Jenkins” – Consolata Boyle
  • “Jackie” – Madeline Fontaine
  • “La La Land” – Mary Zophres

Makeup & Hair

  • “Doctor Strange” – Jeremy Woodhead
  • “Florence Foster Jenkins” – J. Roy Helland, Daniel Phillips
  • “Hacksaw Ridge” – Shane Thomas
  • “Nocturnal Animals” – Donald Mowat, Yolanda Toussieng
  • “Rogue One: A Star Wars Story” – Nominees TBC

Sound

  • “Arrival” – Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl, Sylvain Bellemare
  • “Deepwater Horizon” – Mike Prestwood Smith, Dror Mohar, Wylie Stateman, David Wyman
  • “Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Niv Adiri, Glenn Freemantle, Simon Hayes, Andy Nelson, Ian Tapp
  • “Hacksaw Ridge” – Peter Grace, Robert Mackenzie, Kevin O’Connell, Andy Wright
  • “La La Land” – Mildred Iatrou Morgan, Ai-Ling Lee, Steve A. Morrow, Andy Nelson

Special Visual Effects

  • “Arrival” – Louis Morin
  • “Doctor Strange” – Richard Bluff, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner
  • “Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Tim Burke, Pablo Grillo, Christian Manz, David Watkins
  • “The Jungle Book” – Robert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones, Adam Valdez
  • “Rogue One: A Star Wars Story” – Neil Corbould, Hal Hickel, Mohen Leo, John Knoll, Nigel Sumner

Outstanding British Film

  • “American Honey” – Andrea Arnold, Lars Knudsen, Pouya Shahbazian, Jay Van Hoy
  • “Denial” – Mick Jackson, Gary Foster, Russ Krasnoff, David Hare
  • “Fantastic Beasts and Where to Find Them” – David Yates, J.K. Rowling, David Heyman, Steve Kloves, Lionel Wigram
  • “I, Daniel Blake” – Ken Loach, Rebecca O’Brien, Paul Laverty
  • “Notes on Blindness” – Peter Middleton, James Spinney, Mike Brett, Jo-Jo Ellison, Steve Jamison
  • “Under the Shadow” – Babak Anvari, Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh

Outstanding Debut by a British Writer, Director or Producer

  • “The Girl With All the Gifts” – Mike Carey (Writer), Camille Gatin (Producer)
  • “The Hard Stop” – George Amponsah (Writer/Director/Producer), Dionne Walker (Writer/Producer)
  • “Notes on Blindness” – Peter Middleton (Writer/Director/Producer), James Spinney (Writer/Director), Jo-Jo Ellison (Producer)
  • “The Pass” – John Donnelly (Writer), Ben A. Williams (Director)
  • “Under the Shadow” – Babak Anvari (Writer/Director), Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh (Producers)

British Short Animation

  • “The Alan Dimension” – Jac Clinch, Jonathan Harbottle, Millie Marsh
  • “A Love Story” – Khaled Gad, Anushka Kishani Naanayakkara, Elena Ruscombe-King
  • “Tough” – Jennifer Zheng

British Short Film

  • “Consumed” – Richard John Seymour
  • “Home” – Shpat Deda, Afolabi Kuti, Daniel Mulloy, Scott O’Donnell
  • “Mouth of Hell” – Bart Gavigan, Samir Mehanovic, Ailie Smith, Michael Wilson
  • “The Party” – Farah Abushwesha, Emmet Fleming, Andrea Harkin, Conor Macneill
  • “Standby” – Charlotte Regan, Jack Hannon

EE Rising Star Award (Voted For by the Public)

  • Anya Taylor-Joy
  • Laia Costa
  • Lucas Hedges
  • Ruth Negga
  • Tom Holland

Mi a TV GO? Egy szórakoztató portál, ahol filmeket, sorozatokat és tévéműsorokat nézhet, friss hírekkel és filmes cikkekkel kiegészítve. Mindez bárhol, bármikor, bármilyen regisztrált készüléken (számítógép, okostelefon, tablet, okostévé). Regisztráljon, és válogasson a TV GO kínálatából!

Forrás: Variety.com
Illusztrációk forrása: Dale Robinette/Black Label Media/REX/Shutterstock

Filmek Neked!

Bogyó és Babóca - 13 új mese

Színes, magyar rajzfilm (2010)

Zambézia

Színes, magyarul beszélő, dél-afrikai animációs film (2012)

Ne szórakozz Zohannal

Színes, magyarul beszélő, amerikai vígjáték (2008)

Reszkessetek kutyaütők!

Színes, szinkronizált, amerikai családi vígjáték (2013)